Quartz Sobaların Çalışma Prensibi

Quartz sobalar, ısının yayıldığı yönde olan tüm cisimleri, insanları ve hayvanları anında hızlı bir şekilde ısıtabilme özelliklerine sahiptir. Işıma enerjisinden yararlanan bu ürünler ısıtmanın en zor olduğu noktalarda bile iyi bir ısınma kaynağı olarak kullanılabilir. En ideal sürede dilediğiniz ısınma seviyesine ulaşabilmenizi sağlayan quartz sobalar aynı zamanda güvenilir olan sobalardır.

Işık ile ısıtma sisteminden yararlanarak çalışan quartz sobalar, daha sağlıklı ve ekonomik bir şekilde ısınma elde etmenizi sağlar. Isıyı diğer tüm sistemlere göre %85 oranında daha verimli bir şekilde iletir. Böylelikle ışığın ulaştığı yeri 30 saniye gibi bir kısa sürede derinlemesine, homojen olarak ısıtır. Rüzgar ve hava akımları ise quartz sobaları asla etkilemez.

Enerji Tasarruflu Quartz Sobalar

Oksijen tüketmeyen quartz sobalar, herhangi bir şekilde baş ağrısına yol açmazlar. Havadaki partikülleri yakmayan sobalar aynı zamanda koku yapmayan özelliklere sahiptir. Rutubeti önleyen sobalar, hijyen koşullarına dikkat etmesi gereken kişiler tarafından güvenilir bir şekilde kullanılabilir sobalardır.

Mekanlardaki hijyen koşullarını olumsuz etkilemeyen quartz sobalar, kronik hastalığı olanlar ve yeni doğan bebeklerin yer aldığı ortamların ısınması için doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Quartz sobaları ihtiyaçlarınıza uygun şekilde seçtiğiniz ve güvenilir bir marka tarafından sunulan ürünleri satın aldıysanız uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Ekstra bir bakım ve onarım ihtiyacı hissetmeden kullanabileceğiniz quartz sobalar enerji tasarrufu elde etmenizi de sağlar.

Leave a Comment