Quartz Soba mı Infrared mi?

Quartz sobalar, ışıma yönteminden yararlanarak çalışırlar. Belirli olan alanların en hızlı şekilde ısıtılabilmesi için pek çok kişi quartz sobaları tercih eder. Mekanlardaki tüm cisimlerin hızlıca ısınabilmesi için tercih edilen quartz sobalar aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlarlar.

Infrared ışınlarından yararlanan ısıtıcılar, ışığın çarptığı cisimlerin daha hızlı bir şekilde ısınmasını sağlar. Bu durum ısının yönlendirilmesinin daha basit bir şekilde yapılmasını sağlar. 900 derecedeki sıcaklığa kadar ulaşabilen quartz ısıtıcılar, etkili bir şekilde ısıtma seviyesine ulaşmanızı sağlar. Isıtılması zor olan geniş ve yüksek tavanlı mekanlarda da quartz sobalar kullanılabilmektedir.

quartz-ortam-isitici

Infrared teknolojisi ile ısının ışık yolu ile yayılmasını sağlar. Havayı ısıtırken havayı aracı olarak kullanmayan bu sistemler doğrudan tüm objelerin ısınmasını sağlar. Işıklar sayesinde ısı daha iyi bir şekilde belirli bir noktaya taşınabilmektedir.

Kullanım Alanına Göre Seçim Yapılmalı

Infrared ışınları ile ısıtma sağlayan bu sistem de günümüzde pek çok farklı endüstriyel alanda tercih edilmektedir. Bu noktada quartz soba ile infrared arasında sadece kullanım alanı ve ihtiyaç farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz.

Kendi kişisel ihtiyaçlarınıza göre seçim yaptığınız takdirde iki türdeki ısıtıcının performansından da memnun kalabilmeniz mümkün. Quartz ve infrared ısıtıcılar aynı zamanda enerji tasarruflu olarak çalıştıkları için düşük maliyet ile mekanlarınızı ısıtabilmenizi de sağlar. Mekanları düşük maliyet ile ısıtmanız ve güvenilir bir şekilde ısınmayı sağlayabilmeniz için ihtiyaçlarınıza göre seçimler yapmanız en doğrusu olacaktır.

Leave a Comment