Quartz Isıtıcılar Nerelerde Kullanılır?

Quartz ısıtıcılar, doğrudan doğruya düşük maliyetli ısıtma sağlarlar, ancak genel olarak büyük sayılabilir bir mekânınız varsa tüm yaşam alanınızı ısıtabileceği anlamına gelmez.

Kafeteryalar, restoranlar, açık alan sosyal mekânlar, depolar, garajlar veya atölyeler gibi sık sık ısı kaybına karşı koymanız gereken büyük mekânlarda kızılötesi ısıtma teknolojilerini bulma olasılığınız yüksektir. Bu alanlarda genellikle sık sık açılıp kapanan büyük kapılar veya diğer boşluklar bulunur. Quartz ısıtıcılar ve kızılötesi ısı, soğuk sonbahar/kış günlerinde bu alanların çok fazla soğumasını önlemek için iyi çalışır.

Quartz Isıtıcılar Çok Büyük Mekânlara Uygun mu?

Quartz ısıtıcılar aynı zamanda işyerleri ve fabrikalardaki üretim hatları boyunca da kullanılabilir. Fakat kızılötesi ısıtıcılar sanayi siteleri ve çok geniş sahalar için tasarlanmış değildir. Nesneleri ısı yoğunlaştırma ve bir odaya sıcak hava pompalamama özelliği nedeniyle, konut yapımı veya boya kurumasına yardımcı olmak gibi iyileştirme projelerinde yararlıdırlar. Quartz ısıtıcılar doğrudan ısıya ihtiyaç duyulursa, pek çok küçük alan için başarılıdır.

Kızılötesi ısıtıcıları yerel jimnastik salonları veya spa merkezlerinde de bulabilirsiniz. Kızılötesi saunalar popülerlik kazanmaya başlamış durumdadır. Yeni teknoloji kızılötesi ışınları bedenlere yöneltiyor, güneş ışınları benzeri şekilde ısıtıyor ancak UV ışınları kullanmadan bunu yapıyor. Geçmişteki saunalar, önce havayı ve daha sonra saunadaki cesetleri ısıtmak için büyük miktarda ısı üreten geleneksel yöntemlere dayanıyordu. Kızılötesi ısı, havayı atlar ve cisimleri doğrudan daha verimli bir şekilde ısıtır.

Leave a Comment