Quartz Isıtıcı ve Infrared Arasındaki Fark

Günümüzde en fazla kullanılan ısıtıcılar arasında quartz ve infrared ısıtıcılar bulunmaktadır. Quartz ısıtıcı ve infrared arasındaki fark nedir ve bu ürünleri seçerken nelere dikkat etmek gereklidir merak ediyorsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Quartz ısıtıcılar ile infrared ısıtıcılar arasındaki tek fark kullanım alanlarıdır. Quartz ürünler daha geniş alanlara hitap edebilirken, infrared ürünler daha ufak alanlarda kullanıma uygundur. Ancak günümüzde infrared ürünlerin de endüstriyel ve geniş alanlarda kullanılabilecek modelleri üretilebilmektedir.

İki ürün arasında büyük bir fiyat farklılığı da mevcut değildir. Burada tamamen sizin ihtiyaçlarınız söz konusudur. Mekanlarınıza uygun olanın hangi ısıtıcı türü olduğunu düşünüyorsanız onu seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Quartz ve Infrared Isıtıcı Nasıl Seçilmelidir?

Fakat bu ürünleri seçerken en fazla dikkat etmeniz gereken nokta enerji tasarruflu olmasıdır. Enerji tasarruflu olan ısıtıcıları seçtiğiniz zaman ısıtma maliyetinizi optimum seviyelere getirebilirsiniz.

Güvenilir firmalar tarafından sunulan ürünleri seçtiğiniz zaman farklı mekanlarda uzun yıllar boyunca quartz ve infrared ısıtıcıları kullanabilirsiniz. Quartz ve infrared ısıtıcılar insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan güvenilir ısıtıcılardır.

Havayı doğrudan kullanmadan, objeleri ve insanları anlık olarak ısıtabilen bu ürünler diğer ısıtıcılarda olduğu gibi ortamdaki havanın kuruması gibi sorunları size yaşatmaz. Havaya temas etmeden ışıma yolu ile ısıyı yayabilen quartz ve infrared ısıtıcılar uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Ser Rezistans firması ile iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza uygun ısıtıcılara sahip olabilirsiniz.

Leave a Comment