Quartz Isıtıcı Nasıl Seçilir?

Quartz ısıtıcılar çok çeşitli ısıtma uygulamaları ve ısıtma sektörleri için mükemmeldir. Birkaç tür quartz ısıtıcı çeşidi vardır. Genellikle, bakır, demir, çelik veya pirinçten yapılabilen rezistans üzerinde koruyucu bir örtü bulacaksınız. Bazıları ulaştığı cisim üzerinde ısı üretmek için kızılötesi ışıklarını bir odaya veya alana doğru yönlendirebilir. Diğer kızılötesi ısıtıcılar, ısı oluşturan üç parça içerir. Bunlar; kızılötesi ampuller, bir ısı eşanjörü (bakır gibi iyi bir metal iletken) ve ısı üretmek için eşanjörün üzerine hava üfleyen bir fandır.

Quartz ısıtıcılar yakıt kaynağı ve yapı malzemesine göre de farklıdır. Propan, doğalgaz ve elektrikli quartz ısıtıcılar vardır, bazıları sabit kurulumludur veya taşınabilirdir.

Quartz Isıtıcı Seçimi Kriterleri

Başarılı bir konforlu ısıtma için, ısıtma yapılacak alan boyunca makul derecede ısı seviyesi olmalıdır. Bireysel quartz ısıtıcı modelleri, uygun montaj yükseklikleri, doğru ısıtıcı aralığı, reflektör ışını desenleri ve ısı vitesi, görev alanındaki uygun ısıtma seviyelerini oluşturmak gibi kriterlere uygun olmalıdır. Filtre kontrolleri, tekerlekler, ağırlık, fan, termostat, renk ve tasarım da önemli rol oynar. Verilen ısı miktarı, açma-kapama veya değişken çıkışlar sağlayabilen ısıtıcı kontrol cihazları ile de ayarlanabilir.

Quartz ısıtıcı modeli seçerken mekâna uygunluk ve yeterli ısı gücü dışında belirli bir modelin güç kaynağını aklınızda bulundurmaya dikkat edin. Örneğin, elektrikli infrared ısıtıcılar, zararlı dumanları havaya atmaz veya atmosfere emisyon katkısı yapmaz. Elektrikli quartz ısıtıcılar ayrıca yakıt ya da gaz hatlarına da güvenmez, ısı üretirken kolay nefes alınabilen, oksijen açısından zengin hava yaratırlar.

 

 

Leave a Comment