Quartz Isıtıcı İş Yerlerinde Kullanılır mı?

Quartz ısıtıcı modelleri, soğuk kış aylarında insanların evlerini ve işyerlerini ısıtmaları için giderek daha popüler bir yol haline geliyor ve kesinlikle düşünmeye değer bir ısıtma seçeneğidir. Quartz alan ısıtıcıları, diğer öğeler tarafından absorbe edilen ışınları gönderir ve ısıtıcıların çevre sıcaklığını hafifçe yükseltir. Eviniz veya ofisiniz için düşünebileceğiniz diğer ısıtıcı tiplerinden farklı çalışırlar.

Ouartz İnfrared Isıtıcıların Avantaj ve Dezavantajları

  • Quartz ısıtıcı türlerinin birçok maliyet ve sağlık yararları vardır. Çoğu ısıtıcı, konveksiyonla çalışarak çevreleyen havayı yavaş yavaş ısıtır ve odanın tamamında dolaşır, ancak quartz infrared ısıtıcılar, havayı değil cisimleri ısıttığı için daha rahat bir sıcaklık sağlar, aynı zamanda verimli kullanılır.
  • İnfrared quartz ısıtıcılar daha az enerji kullanır; ısıtıcınızın ısınmasına gerek yoktur, çünkü bu üniteler derhal ısı üretir. Özellikle de tüm odayı uzun süre ısıtmanız gerekmiyorsa, daha ekonomik ve enerji açısından verimli bir seçenek olabilir.
  • Kızılötesi ısıtıcı rezistansları aşırı ısınırlar, eğer rezistans çevresi quartz boru korumalı değil ise çevresinde tehlikeli olabilirler. Bununla birlikte, bazı kızılötesi ısıtıcılar, güvenli dolaplarda bulunur ve ısı fan ile dağıtılır. Daha geleneksel modellerin çoğu, ek güvenlik için otomatik açma-kapama anahtarına sahiptir.
  • Daha geniş kapsamlı, sabit bir ısı kaynağı için, diğer ısıtıcı türleri uygun olabilir. Bununla birlikte, işyeri-ofis gibi özel bir alanı hızlı bir şekilde ısıtmak istiyorsanız, quartz cam borulu infrared ısıtıcılar son derece verimli, çevre dostu ve diğer ek ısı kaynaklarından daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.

Leave a Comment