Quartz Isıtıcı Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Bir odanın belirli bir bölümünü ısıtmak için bir elektrikli alan ısıtıcısı arıyorsanız, kuvars ısıtıcılar iyi bir seçimdir. Çoğu zaman quartz ısıtıcı fiyatları ucuz ve ulaşılabilirdir. Teknik kaliteden çok görünüm, imaj, tasarım veya mobilite gibi özelliklerine göre pazar fiyatı belirlenebiliyor. Fakat quartz ısıtıcısı terimi gerçekten yanlış isimlendiricidir, çünkü kuvars hiçbir şekilde gerçek ısıtmayı yapmaz. Piyasadaki bir quartz ısıtıcı muhtemelen quartz cam borulu rezistans çeşitlerinden biridir.

Quartz Isıtıcı Temel Özellikler

Kuvars tüp ya da panel ısıtma elemanını korur. Isıtma, kuvars elementinden üretilen tüpten değil, tüpün içine konulan bir rezistans türünden gelir. Rezistans belirli bir materyal türünü ısıtmak için özel olarak ayarlanmış kızılötesi radyasyon dalga boyu üretir. Kızılötesi ışınım, görünür ışık frekansının hemen altındaki elektromanyetik radyasyon türüdür. 

Her infrared quartz ısıtıcı belirli bir kızılötesi dalga boyu üretmek üzere tasarlanır.  Evinizdeki quartz ısıtıcı, vücudunuzun ısıtılması için iyi bir dalga boyunda infrared üretir. Rezistans bunu yapmak için çok sıcak olmalıdır ve quartz tüpün bu reaksiyondaki fonksiyonu rezistansın izole edilmesidir. Üretilen ısının hemen hemen hepsi kuvars tüpünde tutulur. Doğru sıcaklığa ulaştığında kızılötesi ışınım, ısı almadan kuvars tüpünden akar. İçinden aktığı hava çok az emilir. Kızılötesi radyasyonun çoğu yakınlarda sıcaktan korunmak için emilir.

Quartz ısıtıcı fiyatları, ısıtıcının performansına, dayanıklılığına ve düşük enerji sarfiyatına göre artar. Ouartz ısıtıcı olarak tanımlanan quartz cam borulu rezistans kalitesi, kullanılan materyallerin dayanıklılığı, direnç gücü, üretilen enerji, daha az enerji tüketimi gibi işlevlerin merkezindedir.

Leave a Comment